SEVDALARIN DIYARI
Ana Menü
Çevrimiçi Kullanıcılar
Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

Çevrimiçi Üyeler: 0

Toplam Üye Sayısı: 193
En Yeni Üye: vedat
Kur'an-ı Kerim

SEVDALARIN DIYARI

Peygamberler Tarihi

SEYDA HZ SOHBETLERI

HIKMETLI SÖZLER

Bir Murid Seyda Hz.lerin sordu: -Kurban bazı muridlere gelin dergaha gidelim dediğimizde bize günah yapmışız, çekiniyoruz. Seydanın (ks) bizi kovmasından korkuyoruz” diyorlar.Bu konu hakkında ne emredersiniz? Seyda Hz.leri: -Bu fikri, bu düşünceyi şeytan onlara vesvese ediyor.Sadatın yanında günahın kıymeti yoktur. Yeter ki murid günahlarına tevbe etsin, günahta ısrar etmesin, buyurdu. "


Seyda Muhammed Nurani (ks)
 

"Seyda Hazretleri şöyle buyurdu: "Kaza namazlarınızı bir an önce kılınız. Çünkü ahir zamandayız"


Seyda Muhammed Nurani (ks)
 

"Seyda hazretleri şöyle buyurmuştur - Tövbenizi bozmayın. Günah işlememek için Cenab-ı hak'ka verdiğiniz söze sahip çıkın. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem bir hadisinde şöyle buyurur ki " Eğer bir müslüman tövbe edip bozarsa ve bu hali devamlı tekrar ederse sanki Allah (c.c.)'la alay etmiş gibi olur.;

 


Seyda Muhammed Nurani (ks)
 

"Bir murid Seyda Hz.lerine sordu -Kurban, bir mürşit muridin en çok hangi hareketine kızar ? Mubarek: -Sadatlar en çok Fıkha aykırı bir hareket işlendiği zaman çok kızarlar. -Peki kurban Sadatlar bir muridin en çok hangi hareketinden hoşlanırlar? Mubarek: -Bir murid hal ve hareketinde Fıkhı tatbik ettiği zaman sadatlar çok sevinirler. Tabi ki ihlaslı olmak yani gayenin ALLAH olması lazımdır."


Seyda Muhammed Nurani (ks)

 

"Devamlı sıkıntı içinde olan bir mürid bu halinin kalkması için Seyda Hazretlerinden dua isteyince Mübarek: "Devamlı rabıtalı olmaya çalış. Çünkü mürşidin rabıtası müridin sıkıntılarını giderir" Diye buyurdu."


Muhammed Nurani (ks)
 

 

"Bir gün müridlerden biri Seyda Hazretleri’ne namazda sarık takmak için alim olmanın şart olup olmadığını sorunca Mübarek: -Bu sünnet alimlere has bir sünnet değildir.İster alim ister cahil olsun herkesin bu sünneti yerine getirmesi gerekir. Seyda-ı Taği (K.S.) “Namazda sarık takan müridleri gördüğü zaman çok hoşlanır ve onlara meleklerin saflarına benziyorsunuz” derdi. (Not: Örf ve adetlerimizde beyaz sarık Alimlere hastır geri kalanlar ise bayazın dışında ki bir renk takması lazım."


Muhammed Nurani (ks)

 

 

"Seyda Hazretleri bir gün İstanbul’a giderken trafik sıkışıklığı yüzünden ancak yarım saatte Boğaz Köprüsünü geçebildi. Bunun üzerine Seyda Hazretleri : -Bu dünya köprüsünü ancak yarım saatte geçebiliyorsak, ya Mahşer Günü’nde Sırat Köprüsü’nü geçerken halimiz ne olacak ? diye buyurdu."


Seyda Muhammed Nurani (ks)

 

"Seyda Hazretleri sünnet namazlarına çok dikkat eder ve müridleri de bu konuda ikaz ederdi. Hastalığının en şiddetli olduğu dönemlerde bile sünnet namazlarını kılardı. Bizim ise daha çok dikkat etmemiz lazım."


Muhammed Nurani(ks)

 

"Ramazan ayında kendisine nergis çiçeği getiren bir muride Seyda Hazretleri şöyle buyurdu: “ Ramazan ayında çiçek koklamak mekruhtur. Peygamber Efendimizin kokusu gül kokusu idi. Peygamber Efendimizin miraca çıkarken bindiği Burak adlı bineğinden de nergis çiçeğinin kokusu geliyordu."

Seyda Muhammed Nurani(k.s.)

"Bir murid Seyda Hz.lerine sordu: -Kurban başkasının tesbihiyle virdimi çekebilir miyim ? Mubarek: -Tesbihe bakmaman şartıyla çekebilirsin. Murid: -Kurban bulunduğum şehir yazın çok sıcak oluyor.Bu sıcak ortamda vird çekerken çok zorlanıyorum.Kısa kollu elbiseyle virdimi çekebilir miyim? Mubarek: -Mecbur kaldığın takdirde çekebilirsin.Ama sakın evin dışında yani dışarıda kolsuz elbise giyinme!Çünkü dışarıda kolsuz giyinmek münafıklıktır. Murid: -Peki kurban kolsuz yatabilir miyiz? Mubarek: -Kolsuz yatabilirsiniz ama kollu elbiseyle yatmak daha iyidir,diye buyurdu."

Seyda Muhammed Nurani(k.s.) !

sahizokamir Sayfa Yükleniyor Eklentisi
Forum Başlıkları
En Yeni Forum Başlıkları
ELHAMDÜLİLLAH
ORUÇ
Kuranın Kapısı Fatih...
Kuranın Hikayesi 1
Lâ ilâhe İllallah Mu...
En Fazla İlgilenilen Başlıklar
Henüz Başlık Oluşturulmamış.
Güncel Haberler
Haberler
©
Kandiller
[28.06.2011] 
Hazret-i Hüseyin (radıyallahü anh) anlatır:
[28.05.2012] 
KURBANIM
[27.03.2011] 
Gönül Bahcesi Dergimiz
[19.11.2009] Ailenize gelen huzur sizin ve çocuklarınızın zevkle okuyacağı Gönül Bahçenizde
DERGİMİZ GÖNÜL BAHÇESİ
[21.06.2009] Gönül Bahcesi Dergimiz
Lazerlerle Minyatür güneş yapılacak!
[07.04.2009] ABD´de, dünyanın en güçlüsü olduğu bildirilen lazerin, 3,5 milyar
Mucize Balikda ALLAH yaziyor
[17.02.2009] İngilizler 'mucize balığı' konuşuyor İngiliz The Guardian gazetesi dün bir tarafında "Allah" l
ABDULLAH BİN ALEVİ (Rahmetullahi Aleyh)
[14.11.2008] ABDULLAH BİN ALEVİ (Rahmetullahi Aleyh) Bir duası kâfiydi İlmiyle amil olan âlimlerden biridir.
NAMAZIN ÖNEMİ
[16.10.2008] 
Nasipsiz Ahmak
[11.08.2008] Nasipsiz Ahmak Necip Fazıl Kısakürek merhumun, kendisine.
  Kandiller
  Hazret-i Hüseyin (radıyallahü anh) an...
  KURBANIM
  Gönül Bahcesi Dergimiz
  DERGİMİZ GÖNÜL BAHÇESİ
  Lazerlerle Minyatür güneş yapılacak!
  Mucize Balikda ALLAH yaziyor
  ABDULLAH BİN ALEVİ (Rahmetullahi Aleyh)
  NAMAZIN ÖNEMİ
  Nasipsiz Ahmak
En Son Aktif Forum Başlıkları
  Başlık Gösterim Cevaplar En Son Mesaj
ELHAMDÜLİLLAH
Körfezli Gençler
951 0 gunahkarussaki
09/11/2016
ORUÇ
Körfezli Gençler
1166 0 gunahkarussaki
04/06/2016
Kuranın Kapısı Fatiha&#8217...
Körfezli Gençler
1336 0 gunahkarussaki
20/02/2016
Kuranın Hikayesi 1
Körfezli Gençler
1338 0 gunahkarussaki
15/02/2016
Lâ ilâhe İllallah Muhammedü...
Körfezli Gençler
1633 0 gunahkarussaki
28/12/2015
Hakka Ulaşma Yolu 1
Körfezli Gençler
1402 0 gunahkarussaki
30/11/2015
Birliği Sağlama Yolu
Körfezli Gençler
1269 0 gunahkarussaki
29/11/2015
Camilerimizi Canlandırma Yo...
Körfezli Gençler
1248 0 gunahkarussaki
16/11/2015
Zancılara Fırsat Vermeyelim
Körfezli Gençler
1563 0 gunahkarussaki
24/02/2015
BÜTÜN DÜNYA BÜYÜKLERİNİ GÜN...
Körfezli Gençler
1691 0 gunahkarussaki
15/01/2015
Gıybetler ve Zanlar,Getirir...
Körfezli Gençler
1956 0 gunahkarussaki
10/12/2014
Kim Kör Haşredilecek?
Ayet-i Kerime
1683 0 gunahkarussaki
06/12/2014
Kim Kör Haşredilecek?
Ayet-i Kerime
1723 0 gunahkarussaki
06/12/2014
Kuranla Yenilenmeye Devam
Körfezli Gençler
1762 0 gunahkarussaki
21/11/2014
SEYDA HZ. KERAMETİ
Seyda Hazretlerinin sohbetleri
6552 4 gunahkarussaki
31/10/2014
Bir Ayet

Bir Hadis

Bir Dua

Forum Threads Cloud
Kuranın Hikayesi 1, Dileyene uzak yakındır..., NAKŞİ OLURDU, Mevlit ve Nişan, bazi yenikler sitemize girdi, DİNDE AŞIRILIK, Caminin Dirilişi 17(Robotumuzun Hürriyeti), Günahkar mürid, Seydamızın Büyük Kerameti, Türkiyeden Youtube izleyebilmek icin, google ana sayfamız zokamir, Allah(cc) İLE KUL ARASINA GİRENLER, Lâ ilâhe İllallah Muhammedün Resulüllah, Kim Kör Haşredilecek?, II. Binin Yenileyicisiyle Yenilenmek
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın

Veda Hutbesi

Veda Hutbesi

Bismillahirrahmanirrahim

EY İNSANLAR!

Sözümü iyi dinleyiniz.Bilmiyor um, belki bu seneden sonra sizinle burada ebedi olarak bir daha birleşemeyeceğiz.

İNSANLAR!

Bu günleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl mübarek bir şehir ise, canlarınız, mallarınız da öyle mukaddestir, her türlü tecâvüzden korunmuştur.


ASHABIM!

Yarın Rabbinize kavuşacaksınız ve bugünkü her hal ve hareketinizden muhakkak sorulacaksınız. Sakın benden sonra eski sapıklıklara dönüp de birbirinizin boynunu vurmayınız! Bu vasiyyetimi burada bulunanlar, bulunmayanlara bildirsin! Olabilir ki bildiren kimse, burada bulunup da işitenden daha iyi anlıyarak muhafaza etmiş olur.


ASHABIM!

Kimin yanında bir emanet varsa onu sahibine versin. Faizin her çeşidi kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Lâkin borcunuzun aslını vermek gerektir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız. Allah'ın emriyle faizcilik artık yasaktır. Cahilliyetten kalma bu çirkin âdetin her türlüsü ayağımın altındadır. İlk kaldırdığım fâiz deAbdulmuttalib'in oğlu (amcam) Abbas'ın faizidir.

ASHABIM!

Cahilliyet devrinde güdülen kan dâvâları da tamamen kaldırılmıştır. Kaldırdığım ilk kan davası Abdulmuttalib'in torunu (amcazadem) Rebia'nın kan davasıdır.


İNSANLAR!

Bugün şeytan sizin şu topraklarınızda yeniden tesir ve hakimiyet kurmak gücünü ebedi suretle kaybetmiştir. Fakat siz; bu kaldırdığım şeyler dışında, küçük gördüğünüz işlerde ona uyarsanız bu da onu memnun edecektir. Dininizi korumak için bunlardan da sakınınız!

İNSANLAR!


Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emaneti olarak aldınız; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzeridne hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır. Sizin kadınlar üzerindeki

hakkınız, onların, aile yuvasını, hoşlanmadığınız hiçbir kimseye çiğnetmemeleridir. Eğer razı olmadığınız herhangi bir kimseyi aile yuvanıza alırlarsa, onları hafifçe döğüp sakındırabilirsiniz. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, memleket göreneğine göre, her türlü yiyim ve giyimlerini temin etmenizdir.


MÜ'MİNLER!


Size bir emanet bırakıyorum ki ona sıkı sarıldıkça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanet Allah Kitabı Kur'andır.

MÜ'MİNLER!

Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman müslümanın kardeşidir, böylece bütün müslümanlar kardeştir. Din kardeşinize ait olan herhangi bir hakka tecavüz başkasına helal değildir. Meğer ki gönül hoşluğu ile kendisine vermiş olsun...


ASHABIM!

Nefsinize zulmetmeyiniz. Nefsinizin de üzerinizde hakkı vardır.

İNSANLAR!

Allah Teala her hak sahibine hakkını (Kur'an'da) vermiştir. Varise vasiyet etmeğe lüzum yoktur. Çocuk kimin döşeğinde doğmuşsa ona aittir. Zina eden için mahrumiyet vardır. Babasından başka bir soy iddia eden soysuz, yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan nankör, Allah'ın gazabına, meleklerin lanetine ve bütün müslümanların ilencine uğrasın! Cenab-ı Hak, bu gibi insanların ne tevbelerini, ne de adalet ve şahadetlerini kabul eder.

İNSANLAR!

Rabbiniz birdir. Babanız da birdir; hepiniz Âdem'in çocuklarısınız, Âdem ise topraktandır. Allah yanında en kıymetli olanınız, O'na en çok saygı göstereninizdir. Arabın Arap olmayana -Allah saygısı ölçüsünden başka- bir üstünlüğü yoktur.

İNSANLAR!

Yarın beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?

"-Allah'ın elçiliğini ifa ettin, vazifeni yerine getirdin, bize vasiyet ve öğütte bulundun diye şahadet ederiz." (Bunun üzerine Resûl-i Ekrem mübarek şahadet parmağını göğe doğru kaldırarak sonra da cemaat üzerine çevirip indirerek şöyle buyurdu.)

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

Namaz Vakti
Kısa Mesajlar
Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

zokamirli
17/07/2015
Sana gelen her iyilik Allah"tandır, bütün kötülükler nefsindendir. Mekânın cennet yuvan huzurlu kalbin Allah ile dolu Ramazan Bayramın mübarek olsun.
Altin Silsilesi
inancdunyasi.NeT

Osmanli
inancdunyasi.NeT

Tasavvuf
sahizokamir.com

Galeriden ..
Advertising
No buttons defined.