SEVDALARIN DIYARI
Başlığı Görüntüle
SEVDALARIN DIYARI » (¯`·._.· Sevdalarin Diyarina ·._.·´¯) » Etkinlik Takvimi
Who is here? 1 guest(s)
 Başlığı Yazdır
Her Güne Bir Dua
DjGaripsofi
Kardeşlerim bu başlık altında
Her güne bir Dua Ekleyip
Hep Birlikte amin diyelim İnsallah...

:::::::::::::::::::::::::::::
GÜNÜN DUASI
:::::::::::::::::::::::::::::

[size=13][font=Georgia]Tarih : 22/01/2008[/font][/size]

[font=Georgia][size=14]Ey bu yerlerin hakimi senin bahtına düştüm
Sana dehalet ediyorum
Ve sana hizmetkarım
Ve senin rızanı istiyorum
Ve seni arıyorum
[/size]
[/font]

[size=13]Ey bu yerlerin tek sahibi affet günahlarımızı ve seni sevenin sevgisini
senin sevgine ulaştıracak olanın sevgisini kalbimizden eksik etme...
[/size]

Düzenleyen DjGaripsofi Düzenleme Tarihi: 22/01/2008

zokamirli
Kaynağı İndir  Kod
[b]Kardesimin duasina AMIN diyorum  ve birde ben ekliyorum[/b]

Allahım hataya düşmekten eğri yola sapmaktan, başkasına haksızlık etmekten ve haksızlığa uğramaktan ,cahillikten ve cahilliğe maruz kalmaktan sana sığınırım....
Düzenleyen zokamirli Düzenleme Tarihi: 22/01/2008
´Ey kalbleri çeviren Allahım! Kalbimi dinin ve Seydam Sultanim üzerine sâbit kıl!´´

www.sahizokamir.com/images/yesilbaner.jpg

http://www.sahizokamir.com
sususuz
SENİN BU DUA N EBEDİYETE KADAR HEP MÜ;MİNLERLE BERABER OLUR İNŞALLAH
(semmas571320)elahrufuss

[font=System]Dua,kulun ümit dalı ve Rabbine bağlılığının en güzel ifadesidir.Dua,cennet yollarını açan,kalbe safa,ruha gıda veren ve ebediyyet serinliğini tattıran vecd halidir.Dua,mü'min için eşi bulunmaz bir silah,ümit gecesinde hayırlı bir sabah,bela,şiddet ve felaket çemberinden kurtuluş ve felahtır.Dua,yerde nur,gökte nur,sağda nur,solda nur ve kul için bir tükenmez huzurdur.Dua,Hak kapısının halkasını tutmak,çırpınan gönüllere ilahi rahmeti dilemektir.Dua,kulun şerefini artıran,iki alemde de yüzünü ak eden,bir güzellik bulutu halinde rahmet katrelerini gönül toprağına döken en hayırlı şeydir.

Nihayetsiz kudret ve sonsuz Rahmet sahibi Mevlamız buyuruyor ki:"Kullarım(Habibim)sana beni sorunca(haber ver ki)işte ben muhakkak yakınımdır.Bana o dua edenin da'vetine icabet ederim.(Bakara:186)

Hakka davet etmede seni sala ve Ezan,

Kul ol,duada bulun,güzel cenneti kazan !

Ashabın büyükleri,tabiin ve tebe-i tabiin; zikir,tesbih ve dulara büyük bir ehemmiyet vermişlerdir.Son zamanlarda bu vazife terk edilmektedir yahud da unutulmaktadır.Mesela ayet ve hadiste varid olan, özellikle ashab-ı kiram tarafından büyük bir ehemmiyetle zabtedilip bildirilen dualar terkedilmekte,ha bire karınca duası,kadeh duası..vs duası gibi bid'at olan,esassız,semeresiz,sun'i dualarla meşgul olunmaktadır.Bu ise vakti boşa harcamaktan başka birşey değildir.

Resulullah (s.a.v.)buyuruyor ki:"Dua ettiğiniz zaman,kabul olunacağına inanarak Allah'a dua edin.Bilmiş olunuz ki,gafil kalp(ile)yapılan duaları Allah kabul etmez."(Tirmizi)

Mü'minler annesi Hazret-i Aişe (Radıyallahü Anh)den nakil.Allah'ın Resulü (s.a.v.)geceleyin kalktığı vakit namazına şu dua ile başlardı:

"Allah'ım !

Ey Cebrahil,Mikail ve İsrafil'in Rabbi !

Göklerle ve yerin yaradanı,

Hazırı ve gaibi bilen Allah'ım !

Kullarına ihtilaf ettikleri şeylerde,

Onların aralarında ancak Sen hükmedersin.

İhtilaf edilen Hakk'a izninle beni hidayet eyle !

Çünkü dilediğini doğru yola ancak Sen hidayet edersin !"(Müslüm)
[/font]

zokamirli
Dua,kulun ümit dalı ve Rabbine bağlılığının en güzel ifadesidir.Dua,cennet yollarını açan,kalbe safa,ruha gıda veren ve ebediyyet serinliğini tattıran vecd halidir.Dua,mü'min için eşi bulunmaz bir silah,ümit gecesinde hayırlı bir sabah,bela,şiddet ve felaket çemberinden kurtuluş ve felahtır.Dua,yerde nur,gökte nur,sağda nur,solda nur ve kul için bir tükenmez huzurdur.Dua,Hak kapısının halkasını tutmak,çırpınan gönüllere ilahi rahmeti dilemektir.Dua,kulun şerefini artıran,iki alemde de yüzünü ak eden,bir güzellik bulutu halinde rahmet katrelerini gönül toprağına döken en hayırlı şeydir.

Nihayetsiz kudret ve sonsuz Rahmet sahibi Mevlamız buyuruyor ki:"Kullarım(Habibim)sana beni sorunca(haber ver ki)işte ben muhakkak yakınımdır.Bana o dua edenin da'vetine icabet ederim.(Bakara:186)

Hakka davet etmede seni sala ve Ezan,

Kul ol,duada bulun,güzel cenneti kazan !

Ashabın büyükleri,tabiin ve tebe-i tabiin; zikir,tesbih ve dulara büyük bir ehemmiyet vermişlerdir.Son zamanlarda bu vazife terk edilmektedir yahud da unutulmaktadır.Mesela ayet ve hadiste varid olan, özellikle ashab-ı kiram tarafından büyük bir ehemmiyetle zabtedilip bildirilen dualar terkedilmekte,ha bire karınca duası,kadeh duası..vs duası gibi bid'at olan,esassız,semeresiz,sun'i dualarla meşgul olunmaktadır.Bu ise vakti boşa harcamaktan başka birşey değildir.

Resulullah (s.a.v.)buyuruyor ki:"Dua ettiğiniz zaman,kabul olunacağına inanarak Allah'a dua edin.Bilmiş olunuz ki,gafil kalp(ile)yapılan duaları Allah kabul etmez."(Tirmizi)

Mü'minler annesi Hazret-i Aişe (Radıyallahü Anh)den nakil.Allah'ın Resulü (s.a.v.)geceleyin kalktığı vakit namazına şu dua ile başlardı:

"Allah'ım !

Ey Cebrahil,Mikail ve İsrafil'in Rabbi !

Göklerle ve yerin yaradanı,

Hazırı ve gaibi bilen Allah'ım !

Kullarına ihtilaf ettikleri şeylerde,

Onların aralarında ancak Sen hükmedersin.

İhtilaf edilen Hakk'a izninle beni hidayet eyle !

Çünkü dilediğini doğru yola ancak Sen hidayet edersin !"(Müslüm)

Düzenleyen zokamirli Düzenleme Tarihi: 06/02/2008
´Ey kalbleri çeviren Allahım! Kalbimi dinin ve Seydam Sultanim üzerine sâbit kıl!´´

sususuz
RAHMAN WE RAHİM OLAN ALLAH AZZE WE CELLE HABİBİ'NİN (S.A.V) ŞEFATİNE NAİL KILSIN AYIRMASIN BİZLERİ ZÜRRİYETİNDEN.
(semmas571320)elahrufuss

sususuz
''bismillahirrahmanirrahim''

We deki;Rabbim bağışla we merhamet et,sen merhamet edenlerin en hayrlısısın.''/müminun/118

Düzenleyen sususuz Düzenleme Tarihi: 14/10/2009
(semmas571320)elahrufuss

aro bana da dua edin sadatın nazlıları çok ihtiyacım var tsk

yorgunum
BİSMİLLAH BİRDİR İLAHİ NURDUR YETMİŞ İKİBİN AYETEL KÜRSÜ ÖNÜMÜZDE SU OLUP DURSUN YAREBBEL ALEMİN SENİN RAHMETİN PEYGAMBER EFENDİMİZ(S.A.V.)'İN ŞEFAATİ
SEYDAM ŞEYH SEYYİD MUHAMMED NURANİ HZ.LERİNİN HİMMETİ ÜZERİMİZDE OLSUN
EL MEDET YA ŞAHE ZOKAMIR EL MEDET

yorgunum
Hz Ebubekirin Yüce Mevlaya duası…

Ey Allahım,
azığı pek az, iflas etmiş,günahını samimiyetle itiraf etmekten başka sermayesi kalmamış bir fakir, kapına gelmiştir.
Ona lutuf ve kereminle muamele buyur.

Ey Allahım,
Bu kulunun günahı büyüktür. Senden başka kimsesi olmayan bir gariptir.
Zelil bir kulundur, onun büyük günahını bağışla.

Allahım,
Bu kulunun yaptığı sadece isyandır, senin nimetlerini unutmaktır, yanılgı üstüne yanılgıdır.
Senden beklediği ise bol bol ihsandır, ikramdır.

Allahım,
Günahlarım kum taneleri kadar çok, sayılacak gibi değil. Sen affınla günahlarımı bağışla,güzel bir müsamaha göster.

Allahım,
Hayırlı amelim yok. Fena amellerim çok, itaat azığım ise pek az. Bu durumda halim ne olacak?
Bu kulunu her çeşit hastalıklardan uzak tut. Hacetini yerine getir. İtiraf ederimki benim hasta bir kalbim var.
Sen ise hastaya gerçek şifa verensin.

Allahım,
İbrahimin için ateşe “serin ol” emrini verdiğin gibi beni yakacak ateşede serin olması emrini ver.
Şifa veren sensin, kulun önemli ihtiyaçlarını karşılayacak olan sensin.
Sen bana yetersin, benim için ne güzel bir vekilsin.

Allahım,
İkram hazinelerinden bana bağışlar yap.
Çünkü sen çok bağışlayan, çok ikram edensin.
Bana gönlümün muradını ver.
Beni en hayırlı delilinin ardından ayırma.

Allahım,
Sen hakim, Cebrail de mübaşir olacağı kıyamet gününde bize mübarek bir mülk ve saltanat ver.
Korktuğumuz her şeyden bizi kurtar ve emniyet ver.

Hani musa… hani isa… nerede Yahya… nerde nuh… bu büyüklerin her biri ömürlerini tüketip gitmedilermi?
Ey isyana dalmış olan Sıdık sen durma, Yüce Mevlaya dön tövbe et…

Amiiin….

aminaminaminaro

yorgunum
HZ ÖMER (RAN)IN DUASI

ALLAHIM BENİ HAZIRLIKSIZ YAKALAMANDAN , GAFLETTE BIRAKIP

GAFİLLERDEN EYLEMENDEN SANA SIĞINIRIM

ALLAHIM BANA SALİH AMELLER İŞLET AMELLERİM SENİN RIZANA UYGUN

OLSUN ONLARI RİYA VE GÖSTERİŞTEN UZAK KIL

ALLAHIM BENİM CANIMI İYİLERLE BİRLİKTE AL

BENİM CANIMI KÖTÜLÜKLERLE BİRLİKTE ALMA

BENİ CEHENNEM AZABINDAN KORU

SEÇKİN KULLARIN ZÜMRESİNE DAHİL EYLE

AMİN

yorgunum
HZ. ALİNİN DUASI:

Allah’ım! Sadece tertemiz bir kalple Allah’ın huzuruna çıkan hariç mal ve evlatların -insana- hiçbir yararı olmadığı günde senden aman diliyorum. Zalimin -hasretle- ellerini ısıracağı ve “keşke ben Resulullah’a -itaat- yolunu tutsaydım” diyeceği günde senden aman diliyorum. Günahkârların yüzlerinden tanınacağı, saçları ve ayaklarından tutulacağı günde senden aman diliyorum.

Babanın oğul yerine ve evladın da baba yerine cezalandırılmayacağı günde senden aman diliyorum. Ve doğrusu Allah’ın vaadi haktır. Zalimlere mazeretlerinin bir fayda sağlamayacağı, onların Allah’ın rahmetinden uzak ve kötü bir menzilde olacağı günde senden aman diliyorum.

Hiç kimsenin kimse üzerinde güç sahibi olamayacağı ve yetkinin yalnız Allah’a has olacağı günde senden aman diliyorum. İnsanın kardeşinden, annesinden, babasından, karısından ve evlatlarından kaçacağı ve herkesi meşgul edecek bir işle uğraşacağı günde senden aman diliyorum.

“Suçlu o günün azabından -kurtulmak için- eşini ve kardeşini, kendisini barındıran, içinde yetiştiği tüm ailesini ve yeryüzünde bulunanların hepsini vermek ister. Hayır -hiçbir zaman bu imkanı bulamayacak-! O -cehennem ateşi-, alevlenen bir ateştir. Deriler kavurur, soyar.” Bu günde senden aman diliyorum.

Mevlam, ey mevlam! Sen mevlasın ben ise bir kulum; kula mevladan başka kim merhamet eder?

Mevlam, ey mevlam! Sen -varlığımın- sahibisin, ben ise sahip olunan; sahip olunana sahip olandan başka kim merhamet eder?

Mevlam, ey mevlam! Sen azizsin, ben ise zelil; zelile azizsen başka kim merhamet eder?

Mevlam, ey mevlam! Sen yaratansın, ben ise yaratılan; yaratılana yaratandan başka kim merhamet eder?

Mevlam, ey mevlam! Sen yücesin, ben ise hakir, hakire yüce olandan başka kim merhamet eder?

Mevlam, ey mevlam! Sen güçlüsün, ben ise zayıf; zayıfa güçlüden başka kim merhamet eder?

Mevlam, ey mevlam! Sen zenginsin, ben ise yoksul; yoksula zenginden başka kim merhamet eder?

Mevlam, ey mevlam! Sen bağışta bulunansın, ben ise sail; saile bağıştan bulunandan başka kim merhamet eder?

Mevlam, ey mevlam! Sen dirisin, ben ise ölü; ölüye diriden başka kim merhamet eder?

Mevlam, ey mevlam! Sen bâkisin, ben ise fâni; faniye bakiden başka kim merhamet eder?

Mevlam, ey mevlam! Sen ebedisin, ben ise geçici; geçiciye ebediden başka kim merhamet eder?

Mevlam, ey mevlam! Sen rızıklandıransın, ben ise rızıklanan; rızıklanana rızıklandırandan başka kim merhamet eder?

Mevlam, ey mevlam! Sen cömertsin, ben ise cimri; cimriye cömertten başka kim merhamet eder?

Mevlam, ey mevlam! Sen afiyet verensin, ben ise -derde- tutulan, derde tutulana afiyet verenden başka kim merhamet eder?

Mevlam, ey mevlam! Sen büyüksün, ben ise küçük; küçüğe büyükten başka kim merhamet eder?

Mevlam, ey mevlam! Sen hidayet edensin, ben ise sapan; sapana hidayet edenden başka kim merhamet eder?

Mevlam, ey mevlam! Sen rahmansın, ben ise merhamet edilecek olan; merhamet edilecek olana rahmandan başka kim merhamet eder?

Mevlam, ey mevlam! Sen güç sahibisin, ben ise imtihan edilen; imtihan edilene güç sahibinden başka kim merhamet eder?

Mevlam, ey mevlam! Sen kılavuzsun, ben ise yolunu şaşırmış; yolunu şaşırmışa kılavuzdan başka kim merhamet eder?

Mevlam, ey mevlam! Sen bağışlayansın, ben ise günahkâr; günahkâra bağışlayandan başka kim merhamet eder?

Mevlam, ey mevlam! Sen galipsin, ben ise mağlup; mağlubu galipten başka kim merhamet eder?

Mevlam, ey mevlam! Sen eğitensin, ben ise eğitilen; eğitilene eğitenden başka kim merhamet eder?

Mevlam, ey mevlam! Sen yücesin, ben ise alçak ve düşük; düşük birisine yüce olandan başka kim merhamet eder?

Mevlam, ey mevlam! Rahmetinin hakkı için bana merhamet eyle. Bağışının, lütfünün ve fazlının saygınlığı için benden razı ol.

Ey bağış, ihsan, fazl ve nimet sahibi! Rahmetinin hakkı için -duamı kabul buyur-, ey merhametlilerin en merhametlisi!

cümlemize bu güzel dualar makbul olsun aminaro ellerinize sağlık

Zukamer1320
aminaminaminamin

onun dilinden (sav):
ya rabbi sen af edensin affetmeyi seversin benide affet (bi de tüm sevgilinin ümmetini)

....===((((M-E-D-İ-N-E))))===...

zokamirli
ELHAMDULİLLAHİ RABBİL ALEMİN...VESSALETÜ VESSELAMÜ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ELAHİ VE SAHBİHİ ECMAİN...
ALLAHÜMME ENTEL BEDİYÜL GADİM....EL HAYYUL KERİM...EL HANNANÜL MENNAN...VE HEZİHİ SENETÜN TECİDETÜN ES ELÜKE FİHEL İSMETE MİNEŞŞEYTANİRRACİM....
VEL AVNA ALA HEZİHİL NEFSİL EMMARETİ BİSSÜ İ VEL İŞTİĞALE BİMA YUGARRİBÜNİ İLEYKE YA ZEL CELALİ VEL İKRAM...
Bİ RAMHMETİKE YA ERHAMER RAHİMİN...VE SALLLAHÜ ALA SEYYİDİNA VE NEBİYYİNA MUHAMMEDİN VE ALA ELAHİ VE SAHBİHİ VE EHLİ BEYTİHİ ECMAİN...

MANASI ...

Hamd alemlerin RAB bi olan ALLAH a mahsustur...Salatü Selam onun biricik RASÜL ü Efendimiz sav ve onun aline eshabına olsun..

Kendinden evvel hiçbir varlık olmıyan...Varlığı,hayatı,kullarına keremi,ziyade merhameti,nimetler bagışlaması sonsuz ve devamlı olan sensin ALLAH ım...

İşte bu yeni yıldır ki,bu yıl boyunca huzurundan kovulmuş şeytandan beni korumanı,daima kötülüğü emreden nefsime galip olmam için yardımını ve beni sana yaklaştıran işlerle meşgul olmamı,senden dilerim..ey CELAL ve İKRAM sahibi ALLAH ım....

Ey ERHAMUR RAHİMİN olan RAB bim rametinin bereketiyle duamızı kabul et...

ALLAH ın selamı hz MUHAMMED MUSTAFA (sav) ın ve onun alinin ashabının ehli beytinin üzerine olsun..

Düzenleyen zokamirli Düzenleme Tarihi: 27/12/2009

yorgunum
HZ.MUHAMMED(S.A.V.)'İN DUASI

allahim kalp katiligindan, gafletten, fakirlikten, zilletten ve miskinlikten sana siginirim. kufurden, fisktan, muhalefet edip dusmanlik cikarmaktan, baskalari duysun ve gorsun diye birsey yapmaktan da sana siginirim

allahim, fayda vermeyen ilimden, urpermeyen kalpten, doymayan nefisten, ve icabet edilmeyen duadan, acliktan, hiyanetten, tembellikten, korkakliktan, cimriliten, kocamaktan, deccalin fitnesinden, kabir azabindan, hayatin ve olumun fitnesinden sana siginirim.

allahim, isledigim ve islemedigim amellerin serrinden, bildigim ve bilmedigim seylerin serrinden sana siginirim. allahim, huylarin, amellerin, arzularin ve hastaliklarin kotulerinden de sana siginirim.

allahim, gucumun zayifligini, caremin azligini ve insanlarca onemsenmeyisimi sana sikayet ediyorum. allahim nefsime takva bahseyle ve onu temizle.

allahim, beni seni cok zikreden, sana cok sukreden, senden cok korkan, sana cok itaat eden, sana karsi cok husu ve saygiyla dopdolu olan, ah-u efgan edip dua dua yalvaran ve durmadan sana teveccuh eden bir insan eyle.

allahim, bana kendimi bulmayi ilham et, beni nefsimin serrinden koru.

allahim, senden tertemiz bir hayat, dosdogru bir olum, rezil etmeyen ve ayiplari sayip dokmeyen bir donus istiyorum.

allahim, beni cok sabreden, cok sukreden bir kul eyle, beni kendi gozumde kucuk fakat insanlarin gozunde buyuk yap.

ya rabbi beni bagisla, bana merhamet eyle ve beni en dogru yola hidayet eyle

Zukamer1320
amin dostlar amin.....................
Düzenleyen Zukamer1320 Düzenleme Tarihi: 27/12/2009
....===((((M-E-D-İ-N-E))))===...

yorgunum
HZ.FATIMANIN DUASI:
Ey 7 kat göğün ve büyük arşın sahibi olan Allahım! Bizim Rabbimiz! Her şeyin Rabbı olan Yüce Allah! Ey Tevrat'ı, İncil'i ve Kur'an-ı Kerim'i indiren, taneyi ve çekirdeği yarıp çıkaran Yüce Rabbım! Alnından tutup hesaba çekeceğin her şeyin şerrinden sana sığınırım Ya Rabbi! Sen öyle Evvelsin ki, senden evvel hiç kimse yoktur. Sen öyle Ahirsin ki, senden sonra hiçbir şey yoktur. Sen öylesine açıkta ve görünürsün ki, senin üzerine hiçbir şey yoktur. Sen öylesine sır ve gizlisin ki, senin önünde hiçbir şey yoktur. Ya Rabbi! Benim borcumu ödememi ve fakirliğimi gidermemi nasip eyle!

yorgunum
Peygamber Efendimiz (S.A.V)'in evden çıkarken okuduğu dua:
"Bismillâh, tevekkeltü alallah, lâ havle ve lâ kuvvete illâ billah - Allah'ın ismini söyleyerek evimden çıkıyorum. Bütün işlerimde Allah'a dayanıyor, O'na güveniyorum. Güç ve kuvvet ancak Allah'ın yardımıyla olur" duasını okurdu.

Atlanılacak Forum: