SEVDALARIN DIYARI
Başlığı Görüntüle
SEVDALARIN DIYARI » (¯`·._.· Sevdalarin Diyarina ·._.·´¯) » Körfezli Gençler
Who is here? 1 guest(s)
 Başlığı Yazdır
BÜTÜN DÜNYA BÜYÜKLERİNİ GÜNCELLEŞTİRMELİYİZ
gunahkarussaki
BÜTÜN DÜNYA BÜYÜKLERİNİ GÜNCELLEŞTİRMELİYİZ
Allah;ım cc. Her varlığı bir hikmet üzerine yaratmıştır. Her şeyin hikmetlerini kavrayıp en doğru yolu bulabilme hepimizin yeteneği değil. Bu nedenle bizim doğru olanları bulabilmemiz için elçilerini göndermiş; her devirde doğruları anlatan dostlarını yaratmış; bu bize yetmemiş her ülkede çeşitli hikmetlerini anlatan Dünya büyüklerini yaratmış; Rahmeti gereği doğruların kıymetini anlayabilmemiz için aydınlığa şükretmemiz için karanlığı yaratması misaline benzer kötüleri, eğri insanları veya kötü varlıkları da yaratmış. Anlayalım şükredelim halimize ve bizler, iyileri, iyi şeyleri gündeme getirmeliyiz.
Bu günlerde verdiği nimetlere şükredip ilahi paylaşıma rıza göstermeyen asabi, ırkçı, teknolojik gücüne güvenen milletler, çeşitli senaryolarla zayıf gördüğü milletlerin topraklarındaki bazı nimetleri almayı planlıyorlar. Bu davranışlarıyla gelecek nesillerinin gelecek dünyalarını-öldükten sonra dirilince varacakları dünyalarını-karartıyorlar farkında değiller. Gelecek dünyamıza en güzel bir şekilde gitmeye hazırlayacak dinimiz, kutsal kitabımız Kurandır.
Dinimize inanmayanların kitabımızdan haberi olması için şöyle yapmalıyız. Bütün dünya büyüklerinden ve kitaplarından derleme terörizmi kökten yok edecek, kötü insanları düzeltecek sözler, hikâyeler, kıssalar, menkıbeler, şiirler, fıkralar, atasözleri, senaryoları, tarihi olayları, en uygun romanları toplayıp inceleme ve bilgili basiretli kişilerle araştırma çalışması yaptırmalıyız. Bunu hatta yalnız başımıza değil bütün dünya profesörleri ve ileri gelen adamlarıyla yaptırmalıyız. Bu çalışma medeni bir şekilde bütün dünyayı barışa götürecek biçimde açık tartışma ile yapılmalı. Elde edilen ürün kitapların bütün dünya okullarında okutulmasına karar verilmeli; Eserlerin sadece barışçıl insan yetiştirecek kısımları bütün dünyadaki gazetelerde, dergilerde, televizyon k****larında, internet sitelerinde zaruri olarak yayınlanmalıdır. Herkes aynı iyi havayı solursa Allah;ın cc. İzniyle çoğunluk iyi düşünmeye, iyi konuşmaya ve iyileri aramaya, iyi yaşamaya başlar ve böylece dünyamızda da mutlu yaşarız; ebedi mutlu yaşayacağımız dünyaya gidecekler de çoğalmış olur.
Dünyamızda uyarıcı ve müjdeleyici olarak yaşamış Peygamberleri, Kutsal kitapları, Mevlana, Yunus Emre gibi evliyaları, en güzel eserleriyle üstatları böylece gündemimize taşırsak onların kişiliklerini taşıyan insanları sokaklarımızda görebiliriz İnşallah;
 
Atlanılacak Forum:
Similar Threads
Başlık Forum Cevaplar En Son Mesaj
DÜNYA SEVGİSİ VE AHİRET Tasavvuf-i Sohbetler 1 15/01/2012
Ya Rabbi! Seni tarif etmektedir bütün güzel isimler-3 Ayet-i Kerime 3 25/12/2009
Ya Rabbi! Seni tarif etmektedir bütün güzel isimler-1 Ayet-i Kerime 5 24/12/2009
Ya Rabbi! Seni tarif etmektedir bütün güzel isimler-2 Ayet-i Kerime 3 24/12/2009