SEVDALARIN DIYARI
Başlığı Görüntüle
SEVDALARIN DIYARI » (¯`·._.· Sevdalarin Diyarina ·._.·´¯) » Körfezli Gençler
Who is here? 1 guest(s)
 Başlığı Yazdır
Zancılara Fırsat Vermeyelim
gunahkarussaki
Caminin Dirilişi 60
Gölgemizi Aydınlatalım Doğruluğumuz gözüksün
Ya Rahman, Ya Rahim olan Allah;ım, bu aciz kulun görebildikleriyle senin hikmetlerini anlatacak. Hikmetlerin çoktur tamamını anlatamam ama yanlış görüp yanlış anlatırsam senin affına sığınıyorum; sevgili kulun ve habibin Hz. Muhammed sav. Hürmetine ve senden hakkıyla korkan ve seni seven,seninde onları sevdiğin kulların hürmetine günahlarımı ve bu yazıyı yazarken yapabileceğim hatalarımı bağışla yâ Rabbim Allah;ım cc..
Her şeyin Rabbi Allah;ım, cc. Verdiğin gözümle ve mikroskopla dahi göremediğim; ancak elektron mikroskobuyla küme halinde görebildiğim yarattığın maddelerin atomlarının etrafında Güneş;in etrafında dönen gezegenler misali elektronları döndürüyor ve yarattığın maddelerin atomları birbiriyle elektron alışverişi yaptırıp, birleştirip yeni görünümlü maddeler yaratıyorsun. Yarattığın bu maddeleri birleştirip hücreler, hücreleri birleştirip organlar, organları birleştirip canlılar yaratıyorsun; sen her şeyi yaratmaya kâdirsin Allah;ım cc;
Sevgili Resullerinin bildirdiklerine göre bu Dünya Kürsünün yanında sahraya atılmış bir yüksük kadar kalıyormuş; Kürsün de Arşının yanında sahraya atılmış bir kapı kadar kalıyormuş; Sen denizler dolusu mürekkep olsa, ormanlar kalem olsa yazmakla bitiremeyeceğim, bütün kullarının bile ömrü yazmaya yetmeyeceği kadar yarattığın varlıklarının hepsini kuşatmışsın Muhit olan Allah;ım cc. Anladığımız bu kadar. Biz aciz kulların senin büyüklüğünü idrak edemeyiz. Senin sevgili kullarından İmam-ı Rabbani ksa. Hazretlerinin deyişiyle bize göre ;Ötenin ötesinde, öteninde ötesinde, öteninde ötesindesin; Yani ne hayal edersek sen o değil Sübhansın Rabbim Allah cc.
Kuran kitabında bildirdiğine göre bize şah damarımızdan da yakınsın. Gözle göremediğimiz atomlarını-elektronlarını; zerreleri-küreleri, gezegenleri-güneşler sistemlerini; yedi kat gökleri ve bilemediğimiz başka yaratıklarını; Cennet-Cehennem varlıklarını yaratan, düzenleyen, idare eden sensin Rabbim Allah cc. Her şeye gücün yeter Allah;ım cc.
Peygamber efendimiz sav. Bir akşam vaktinde halası veya teyzesiyle ya da bir mahremiyle bir sokak başında konuşuyormuş. Sahabeden birisi uzaktan görmüş ve adeta peygamber bir kadınla konuşuyor ayıbını görmezcilikten geleyim der gibi uzaklaşmış. Durumu fark eden Peygamberimiz hemen koşmuş ve o sahabeyi yakalayıp o kadının mahremi olan birisi olduğunu açıklamış. Buradan şunu anlıyorum. Biz Müslümanlar, birbirimizin yanlış görünümlerini doğru anlayacak şekilde açıklamalı veya yanlış anlaşılmaya meydan vermeyecek görüntü verecek şekilde yaşamalıyız.
Mürşitlerimiz vasıtasıyla tövbe ederken ve tarikata girerken ellerinden tutup;Ya Rabbi ben pişmanım; deyip devamıyla tövbe etmemiz ve tarikata giriş yapmamız; bizim dışımızdakiler tarafından şirk yapmakla itham ediliyoruz. Oysa mürşitler müritlerine daima;Allah; zikri yaptırıyorlar. Belirebilecek şeytani tecellilere karşı yapılan dualar ve örneğin;Ya Rabbi kezzebtü vechelhü sıdkan-Ya Rabbi yalan söyledim; hakikaten sana layık bir şekilde seni anamadım; yüzümü doğruna-hakikatine yönelt; duası; Bu da yetmez vücudumuzun yanlış yorumlaması ek**** organ çalışmasıyla olur. Tam çalışmaya geçebilmemiz için bazı hormonları sağlayacak bezleri çalıştırmak için letaif çalışmalarına geçirtir mürşitlerimiz. Bunlar da yetmezse beliren her şeyi kalpten silmek ve kalbimizde yalnız Allah;ın cc;nün hikmetlerine yer vermek için nefyi ispat zikrine başlatırlar. Ancak dışımızdakilerin yanlış anlamalarına meydan vermeyip onların da nasiplenmesine sebep olmalıyız. Tövbelerimizi Şahitlendirmeliyiz yazımda anlattığım gibi tövbe ediş, tarikata giriş, talim ve adap kurallarını yeniden gözden geçirmeliyiz. Bu ilhamların bana gelmesine vesile olan mürşidimle istişare ederek 2.binin yenileyicisi gibi mücedditlik görevini bekliyorum mürşidimden. Hatalı söyledimse affola; hürmetlerimle dualarınızı beklerim.

Atlanılacak Forum: